سرخط خبرها

آزمون نظام مهندسی معماری

آزمون نظام مهندسی معماری
آزمون نظام مهندسی معماری

آزمون طراحی معماری نظام مهندسی با دیگر ازمون  نظام مهندسی متفاوت می باشد وبرای شرکت در این آزمون نکاتی لازم است رعایت شود:

توصیه های سر جلسه آزمون نظام مهندسی طراحی معماری:

بسیاری از داوطلبان تصور می کنند با مطالعه بیشتر و یادگیری نکاتی که رعایت آنها برای قبولی در آزمون لازم است ، می توانند از سد این آزمون عبورکنند ، اما این یک تصور اشتباه است . برای اینکه یک آزمون عالی داشته باشید و در جلسه امتحان با روحیه و شادابی کامل حضور یابید لازم است هر سه شرط قبولی در این آزمون را رعایت کرده و بدان ملتزم باشید و این سه شرط عبارت است از : تمرین عملی ، دانستن نکات طراحی ، مدیریت جلسه آزمون اگر شما از کسانی هستید که مایلید نکات آزمون طراحی را دانسته و در جلسه آزمون رعایت کنید تا نمره کسب کنید ، می توانید در کنار مقررات ملی ساختمان بسته آزمون طراحی معماری را نیز از این سایت دانلود کرده و به این نکات اشراف پیدا کنید اما توجه داشته باشید که حتما از منابع معتبر مطالعه کنید چون مثلا در مورد ارتفاع پارکینگ اگر سری به سایتها یا جزوات آمادگی بزنید خواهید دید که پر است از اختلاف . هر چند این اختلاف در حد ۱۰ سانتی متر است ولی برای طراح اتفاقا همین مساله مهم است که مطابق مقررات باشد.توصیه من این است که در یک دفتر نکات لازم را نوشته و در جلسه امتحان با خود داشته باشید ، تاکید می شود که از بردن کتاب سر جلسه امتحان پرهیز کنید چون کتاب بدلیل حجم بالا مخصوصا اگر چند کتاب ببرید ذهن شما را آشفته خواهد کرد.

 از پلانهای نمونه استفاده کنید .

هر چند لازم است قبل از آزمون در زمینها مختلف طراحی فرضی انجام داده و به خود نمره دهید اما داشتن چند پلان الگو و نمونه در جلسه آزمون بسیار مفید خواهد بود و حتی در برخی زمینها  با کمی جابجایی می توانید از نقشه پلان مثل شابلون استفاده کنید.هر چند کسی که در آزمون نظام مهندسی شرکت کرده به فنون ترسیم آشناست ولی ممکن است در جلسه امتحان بدلیل فشار و استرس در ترسیم دچار مشکل شوید مثلا در اندازه گذاری یا هاشورها و شیب بندی و سایر موارد ، لذا توصیه می شود حداقل یک نقشه استاندارد برای تطابق ترسیم با خود داشته باشید.

تهیه چک لیست

برای اینکه مطمئن شوید همه موارد را در نقشه مراعات کردید دو چک لیست برای جلسه آزمون همراه داشته باشید یکی چک لیست کراحل کار که در آن مراحل پاسخگویی به خواسته های آزمون را یادداشت کردید و دیگری چک لیست نکات و ضوابط . از این چک لیستها برای مرحله بندی و مدیریت زمان و کنترل نهایی استفاده خواهید کرد.

ترسیمات مشابه را شابلون کنید

تهیه شابلون پله ، آسانسور ، مبلمان ، برش پله ، چاه آسانسور ، ماشین ، رمپ گردشی و سایر قسمتهای نقشه که در اغلب نقشه ها تکرار می شود هم شما را از خطا در ترسیم حفظ می کند و هم باعث می شود انرژی خود را برای سایر ترسیمات ذخیره کنید . بخشی از این شابلونها در بسته آزمون طراحی معماری موجود است که می توانید استفاده کنید.

مدادی کنید

ترسیم با مداد اگر با سلیقه باشد برای مصحح کافی خواهد بود اما اگر ترسیمات را زود تمام کردید و خواستید از راپید یا سایر لوازم ترسیم استفاده کنید توصیه ما این است که تا کار ترسیم تمام نشده و بصورت نهایی آن را کنترل نکردید از راپیدی کردن بپرهیزید مخصوصا اگر پاک کردن کاغذ باعث کثیفی و ماندن اثر خطوط می شود ، از خیر این کار بگذرید.

کاغذ شطرنجی با خود ببرید

با توجه به اینکه لازم است قبل از شروع ترسیم پیش ترسیم پلانها و برش و نما را داشته باشید تا راحت طرح خود را خط خطی کنید توصیه می کنم از کاغذ شطرنجی کمرنگ برای پیش ترسیم و طراحی استفاده کنید تا از سختی و زمانبر بودن کار با خط کش ها راحت شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *