سرخط خبرها

قانون نظام مهندسی باید تغییر کند

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه قانون نظام مهندسی باید زیرو رو شود، گفت: نظارت مهندسان تاثیری بر گرانی مسکن ندارد.

به گزارش بنانیوزسعید غفرانی در خصوص اصلاحیه قانون نظام مهندسی که در مجلس رای لازم را به دست نیاورد، گفت: قبول داریم که اصلاحیه قانون نظام مهندسی کامل نبود و فقط مواردی از قانون اصلاح شده بود اما معتقدیم که از قانون فعلی نظام مهندسی بهتر بود.

وی با بیان اینکه متاسفانه نمایندگان همراهی نکردند و از دستور خارج شد، بیان کرد: اصلاحیه قانون بخشی از نارسایی ها را در قانون فعلی نظام مهندسی برطرف می‌کرد اما اگر می خواهیم که قانونی جامع و کاملی داشته باشیم، باید کل قانون زیر و رو شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با تاکید بر اینکه تغییر قانون زمان زیادی نیاز دارد، افزود:باید مدت‌ها وقت صرف شود تا کل قانون نظام مهندسی اصلاح شود.

غفرانی در خصوص گلایه انبوه سازان از شیوه اصلاح قانون نظام مهندسی و نبود آنها در جلسات، اظهار داشت: به نظر می آید دعوت‌هایی از آنها شد اما از آنجایی که این تشکل‌ها مستقل کار می‌کنند و ما با همکاری ندارند، طبیعی است فاصله میان انبوه سازان و نظام مهندسی به وجود می‌آید.

وی در خصوص اینکه انبوه سازان معتقدند، مهندسان سازمان نظارت دقیقی بر پروژه ها ندارند، بیان کرد: از زمانی که انتخاب مهندسان ناظر برعهده سازمان قرار گرفته، نظارت بر پروژه ها واقعی شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر ساختمان‌های بالای یک هزار متر باید دارای گواهینامه صلاحیت باشند، گفت: برای ساختمان‌های زیر هزار متر هم نیاز به همراهی شهرداری و دولت داریم تا در این ساختمان ها هم سازندگان دارای صلاحیت الزامی شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *