سرخط خبرها

مقایسه دوره حضوری آمادگی نظام مهندسی با پکیج های غیر حضوری

آزمون طراحی معماری نظام مهندسی
آزمون طراحی معماری نظام مهندسی

بسیاری از داوطلبان آزمون طراحی معماری نظام مهندسی برای آمادگی آزمون ورود به حرفه مهندسان از کلاسهای حضوری استفاده می کنند . ولی شرایط و امکانات کلاسهای حضوری برای چند درصد از داوطلبان مهیاست ؟ آیا موسسات برگزاری دوره های آمادگی حاضر هستند در دورترین نقاط کشور برای سه یا چهار نفر یک دوره آموزشی برگزار کنند ؟

با توجه به پراکندگی داوطلبان این آزمون در کل کشور و تعداد اندک  آنان موسسات آموزشی  مایل به برگزاری این دوره ها در شهرستانها نیستند واین دوره ها  اغلب در تهران و برخی مراکز استان برگزار می شود .علاوه بر این ،کسی که در آزمون نظام مهندسی شرکت کرده حداقل سه سال از زمان فارغ التحصیلی او گذشته و مسلما هم اکنون شاغل است .اگر مشکلات اشتغال ، دوری راه ، مسایل مرخصی ،اضافه کاری و ترافیک را هم به موانع حضور در کلاس های آموزشی اضافه کنید ملاحظه خواهید کرد حتی برای کسانی که در مراکز استانها هم زندگی می کنند شرکت در این کلاسها عاری از مشکلات نخواهد بود .بهترین گزینه ای که برای افراد پر مشغله و کسانی که در شهرستانها زندگی می کنند استفاده از خدمات غیر حضوری دوره های آمادگی نظام مهندسی  است .

مزایای دوره غیرحضوری :

وابسته نبودن به زمان و یا مکان خاص ، تکرار پدیری دروس ، دوری از مشکلات حضور در کلاس مانند ترافیک و مرخصی و تداخل برنامه ها  ،استفاده  این پکیج تنها بستگی به برنامه ریزی خودتان دارد ودر هر ساعتی از شبانه روز که بخواهید فضای کلاس در خدمت شماست و به کسانی پیشنهاد می گردد که خود مدیریتی خوبی دارند .

معایب دوره غیر حضوری :

چون در کشور ما هنوز دوره های الکترونیکی و غیر حضوری رواج پیدا نکرده است و ما عادت به دوره های سنتی داریم برخی داوطلبان از این دوره ها استقال نمی کنند و در شرایط مساوی دوره حضوری را انتخاب می کنند  زیرا عادت دارند در کلاسی شرکت کنند که استاد و همکلاسیها راببینند و سوالاتشان را مستقیما بپرسند .

دانلود پکیج کامل آزمون طراحی معماری نظام مهندسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *